logo
Miszewo, ul. Księdza Franciszka Okroya 22
poniedziałek – piątek 8.00-18.00, sobota 9.00-14.00
tel. 58 684 85 49,606 794 329, 503 448 695
e-mail:
 

 

INSTALACJE LPG - Serwis instalacji gazowej


 
karty płatnicze

 Dla prawidłowej jazdy samochodem z instalacją gazową, szczególnie ważne jest
wykonywanie okresowych przeglądów technicznych zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po:

  • pierwszy (bezpłatny dla klientów naszej firmy) wykonujemy po przebiegu 1000-1500 km od chwili zamontowania instalacji gazowej;
  • kolejne, co 15 000 km lub minimum raz w roku.

Podczas serwisu w naszym zakładzie zamontujemy w Waszych samochodach najwyższej jakości filtry poliestrowe które zapewnią bezawaryjną pracę instalacji LPG (w przeciwieństwie do większości zakładów montażu stosujących tanie filtry papierowe psujące instalacje).

Nie należy zaniedbywać serwisów instalacji gazowych ponieważ mają one duży wpływ na bezpieczeństwo eksploatacji samochodu, podczas ich wykonywania jesteśmy w stanie wykryć zbliżające się awarie elementów instalacji a także silnika co zapobiega nieplanowanym awariom i kosztom.

W czasie przeglądu kontrolujemy funkcjonowania instalacji:

  • sprawdzamy parametry pracy układu gazowego;
  • kontrolujemy emisję spalin;
  • wymieniamy filtry fazy ciekłej oraz lotnej;
  • korygujemy spalanie jeśli jest wymagane;
  • sprawdzamy stan przewodów oraz elementów oraz ich mocowanie;
  • sprawdzamy szczelność całego układu;

Szczególnie ważna jest wymiana filtrów. Zabezpieczają one przed rozregulowaniem się samochodu, nie tylko na gazie, ale także na benzynie. Kontakt i aktualne godziny pracy zakładu. SPRAWDŹ!

Eksploatując samochód z zamontowaną instalacją gazową powinniśmy mieć na uwadze, że jest to pojazd dwupaliwowy i trzeba zapewnić w pierwszej kolejności prawidłową pracę silnika na benzynie, aby mógł on poprawnie pracować i osiągać pełną moc w czasie jazdy na gazie! Osoby ,które dopiero co kupili samochód z gazem mogą być zainteresowani szerszymi poradami z zakresu eksploatacji samochodu z instalacja gazowa.