logo
Miszewo, ul. Księdza Franciszka Okroya 22
poniedziałek – piątek 8.00-18.00, sobota 9.00-14.00
tel. 58 684 85 49,606 794 329, 503 448 695
e-mail:
 

 

WIEDZA O LPG - Publikacje


 
karty płatnicze

Auto zasilane gazem - wymogi na zimę
Siarczysty mróz, przekraczający minus 20 st. C, opady śniegu i gołoledź. Zima w tym roku daje się nam mocno we znaki. Zagazowane auto przede wszystkim wymaga odpowiedniej jakości paliwa.
Czytaj dalej ...


Skoda Octavia LPG
Skoda Auto wprowadza do masowej produkcji swój najpopularniejszy model , Skoda Octavia, w wersji zasilanej gazem LPG.
Czytaj dalej ...


LPG i KIA - KIA FORTE LPI Hybrid
Pokaz samochodu Kia Forte LPI Hybrid w Europie łączy się z zapowiedzią szerokiego programu badawczego w warunkach rzeczywistych – przewidywanego przez Kia na rok 2010. I choć należący do segmentu C sedan Forte nie jest oferowany na „starym kontynencie” – Kia zamierza w przyszłym roku rozpocząć próbną eksploatację floty 36 tych pojazdów na całym obszarze Europy.
Czytaj dalej ...


HUMMER i LPG.
Hummer - to nazwa cywilnej wersji terenowego samochodu HMMWV, stworzonego dla potrzeb Armii Stanów Zjednoczonych. Kultowe, masywne, amerykańskie auto rozpowszechnione głównie przez Arnolda Schwarzenegera. Pierwszy pojazd cywilny wykonano na jego szczególną prośbę.
Czytaj dalej ...


Nowe rozwiązania z zastosowaniem gazu skroplonego LPG
Wiele krajów na świecie pracuje nad ogniwami paliwowymi. Ich zastosowanie do napędu elektrycznego pojazdów stanowiło do tej pory większość rozwiązań technicznych.
Pompy cieplne napędzane silnikiem gazowym LPG są wersją rozwojową systemu klimatyzacyjnego dla biur i odbiorców indywidualnych, którzy korzystają z klimatyzacji w okresie letnim oraz z ogrzewania w okresie zimowym.
Czytaj dalej ...


Akcyza gwarantem niskiej ceny LPG - jak to wykorzystać w kryzysie?
Polacy żyjący przez lata w kraju, w którym brakowało wszystkiego, przyzwyczajeni są do życia "w kryzysie". W trudnych czasach, warto wskazać racjonalne mechanizmy przetrwania. Jednym z nich może być oszczędzanie wydatków na paliwo.
Czytaj dalej ...


Bezpieczeństwo LPG - mity a rzeczywistość
Już samo słowo gaz (potocznie poprawne jeżeli chodzi o gaz ziemny - metan a nie o LPG) w świadomości wielu osób kojarzyło się często z wybuchem lub pożarem. Zastanówmy się, czy takie skojarzenie znajduje jakieś podstawy.
Czytaj dalej ...


Akcyza na LPG bez zmian
(26-01-2009)
Wreszcie wiemy, na czym stoimy - 23 grudnia 2008 prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o podatku akcyzowym, na mocy której fiskalna kula u nogi, jaką obciążone jest LPG, pozostanie bez zmian. Tym samym kończy się niepewność, towarzysząca nam przez większość ubiegłego roku. Uff....
Czytaj dalej ...


O tym, że na gazie jeździ się taniej wie wielu, ale ?...
O tym, że przeróbka auta na gaz zwraca się dużo szybciej niż kilka lat temu wiedzą tylko ci którzy przeszli na gaz przed kilkoma laty i właśnie oddają do adaptacji kolejne auto. W 2007 roku jeżdżąc na gazie oszczędziliśmy średnio, aż 186(^) zł na 1000 km.
Czytaj dalej ...


Tanie i ekologiczne instalacje LPG
Samochód to jeden z ważniejszych zakupów, gdyż właśnie nim dojeżdżamy do pracy, na uczelnie, podwozimy dzieci do szkoły, lub zwyczajnie, wyjeżdżamy by odpocząć. Decydując się na zakup auta powinniśmy brać pod uwagę nie tylko jego cenę, ale także przewidywane koszty eksploatacji.
Czytaj dalej ...


Samochód używany z instalacją gazową. Jak dobrze kupić
W praktyce najdotkliwsze błędy, jakie popełniane są przy zakupie samochodu z gazem nie są związane z funkcjonowaniem instalacji, tylko z dokumentami a raczej - z ich brakiem. Dotyczy zarówno używanych samochodów, które jeździły po naszych drogach wcześniej, jak i tych, które miały być zarejestrowane w Polsce po raz pierwszy.
Czytaj dalej ...


Podwyżka akcyzy na autogaz – strata czy zysk dla Ministerstwa Finansów?...
Obecnie wyskość akcyzy na LPG wynosi 695 zł od tony gazu(1 kg gazu to 1,78 litra) – tj. 39 groszy na litr. Ministerstwo Finansów planuje podniesienie stawki akcyzy na gaz płynny do 1100 zł za tonę – tj. do 61,8 groszy na litr, czyli o 22,8 groszy.
Jeżeli aktualny Rząd poprzez wprowadzenie wzrostu akcyzy na auto gaz zamierza potraktować przedsiębiorczych podatników - gazowników jako rozwiązanie do łatania dziury w budżecie, to raczej nie odwzajemnia sympatii tych, którzy na niego głosowali i raczej przesądzone jest poparcie tej grupy społeczeństwa w kolejnych wyborach – a rzecz w ponad 2 milionach gazowników!
Czytaj dalej ...


Na wakacje z LPG
Coraz cieplejsza pogoda za oknami mobilizuje wielu z nas do planowania tegorocznych wakacji. Jeżeli myślą Państwo o wyjeździe poza Polskę samochodem z instalacją gazową, warto przygotować się do takiego wyjazdu, aby uniknąć niespodzianek na stacjach tankowania.
Czytaj dalej ...